Зовнішнє оздоблення поховань за православними традиціями – справжня користь душі. Адже догляд за могилами – один із способів віддати шану померлим та висловити свої почуття до них. Могила – місце воскресіння мертвих під час Божественного Суду. І, звичайно, її та навколишній простір необхідно завжди утримувати в чистоті та порядку.
З давніх-давен люди дотримувалися певних правил щодо облаштування могил, якими користуються і до сьогодні. Правила передавалися з покоління до покоління і дійшли до нас. Давайте розглянемо як правильно правильно упорядкувати могилу, щоб «втішити» душу померлого.
- Могилу на християнському цвинтарі необхідно розташувати за напрямом «схід-захід».
- На надгробному хресті бажано вигравірувати чи прикріпити ікону Спаса Вседержителя чи Спаса Нерукотворного.
- Фотографію померлого родича можна прикріпити на огорожу збоку або намалювати на надгробній плиті. Не можна ставити фотографію покійного на розп'ятті – це вважається блюзнірством.
- Надмогильний пам'ятник повинен мати хрест, який є мовчазним проповідником безсмертя та воскресіння. Встановлений в землю і піднесений до неба, він говорить про віру християнина, а також про те, що тіло померлого віддали землі і під хрестом знаходиться насіння, яке народиться для вічного життя в Царстві Небесному.
- Хрест може бути дерев'яний, кам'яний чи повітряний. Його можна ставити над надгробком, вигравірувати на могильній плиті або вирізати у пам'ятнику. Ставиться він так, щоб розп'яття було спрямоване у бік покійного.
- На надгробній плиті бажано написати епітафію, яка нестиме в собі глибокий духовний чи філософський зміст.
- Пам'ятники можна ставити у вигляді звичайного кам'яного хреста, гранітного чи мармурового надгробка. Краще встановити постійний пам'ятник з міцного матеріалу, який через кілька місяців, багаторазових опадів чи ущільнення грунту не покоситься і не зруйнується. Як правило, його встановлюють із фундаментом, на бетонній плиті або балках.
- Могилу можна прикрасити свіжими квітами, посадити невеликі дерева (туї, карликові ялинки, ялівець) або квіти (бордюрні трояндочки, фіалки, петунії та ін.), що символізують життя.
- По периметру могили встановлюється ритуальна огорожа (гранітна, кована, зварена тощо), укладається гранітна або тротуарна плитка. Вони прикрасять місце поховання та стануть додатковим захистом від усіляких природних та людських руйнувань.
- Додатково встановлюється лавка, щоб можна було посидіти і поговорити з людиною, яку поховали.
Облагородити могили можна самостійно або звернутися до спеціальних ритуальних компаній, які надають дані послуги. Компанії працюють дуже швидко і до кожного замовлення вони підходять творчо з огляду на всі побажання клієнта. Ви можете звернутись до нашої компанії «Пам'ятники Харків» і ми облаштуємо могилу на найвищому рівні. Данина пам'яті покійним близьким – наш професійний клопіт!