+38 (050) 276-60-59 (Viber)
+38 (097) 963-36-95
+38 (063) 790-00-10
Для виготовлення пам'ятників в Україні застосовують, як правило, граніт чорне габро та різні кольорові граніти. Говорячи науковою мовою, граніт – це один із зразків повнокристалічної інтрузивної кислої світлозабарвленої гірської породи. Він має щільність у межах від 2530 до 2720 кг/м. куб (один із найважчих природних матеріалів), пористість від 0,2 до 4%, водопоглинання від 0,15 до 1,3% та опір на стиск від 100 до 300 МПа.
Забарвлення граніту залежить від відтінку польового шпату, який входить до його складу. У природному середовищі найбільш поширені граніти з різними відтінками сірого, але трапляються і рожевий, білий, зелений і навіть жовтий колір. Безбарвний кварц зазвичай є сполучним елементом і не впливає на забарвлення, але до складу матеріалу можуть входити матеріали темних кольорів – біотит, рогова обманка та інші – при їх значних включеннях граніт стає більш темним. У поодиноких випадках у природі зустрічаються унікальні родовища граніту, де його забарвлення зумовлюють саме кварцові включення. Приклад – блакитний граніт Серебрянського родовища (Мурманська область) або аметистовий граніт, що включає кварц фіолетового кольору, розробки якого проводяться у Швеції.
Пам'ятники у Харкові, як і скрізь в Україні, робляться з граніту середньої та дрібної структури. Вони складаються із розмірів зерен від 2 до 5 мм. Граніт – широко відомий облицювальний та будівельний матеріал. Пам'ятники з нього служитимуть багато сотень років. Довговічність матеріалу привертає до нього увагу замовників.
Як стверджують вчені, руйнування в дрібнозернистих гранітах починаються не раніше як через п'ять століть. Цей матеріал практично вічний, він має велику твердість, міцність та стійкість до тертя. Низька водонепроникність граніту дозволяє його використовувати у різних кліматичних зонах за будь-яких погодних умов. Це ідеальний матеріал для виготовлення надгробних монументів, пам'ятників та ансамблів цвинтаря.
Основну складову вартості пам'ятного знака становить вихідний матеріал – його забарвлення, габарити та унікальність (залежить від місця видобутку). Малюнок гранітів із різних родовищ дуже відмінний. Зустрічається поверхня розпилу з хвилясто-смугастим, димчастим, пунктирно-смугастим, кільцеподібним і навіть мозаічним малюнком. Це зумовлено вкрапленнями польового шпату, мікрокліну, біотиту та різних мінералів.
У меморіальному будівництві при облаштуванні поховань гранітом часто використовують декор з кераміки, бронзи та мармуру, які відмінно гармонують з основним матеріалом. Виконуючи гранітний пам'ятник у різній колірній гамі, можна отримати споруди дивовижної краси.
Доставка пам'ятників на місце встановлення – важливий і відповідальний момент, так само як і його встановлення на місці. Щоб результат не змусив замовника засмутитись, краще довірити цю роботу професіоналам.