+38 (050) 276-60-59 (Viber)
+38 (097) 963-36-95
+38 (063) 790-00-10
З часів язичництва квіти належать до елементу обрядової атрибутики. У ті часи ароматним рослинам навіть поклонялися. Вони символізували життя та смерть одночасно. Сьогодні ароматні композиції дарують на честь значних подій і ними проводжають в останню дорогу близьких та дорогих людей. Після поховання на знак пам'яті до надгробка приносять вінки з квітів. І продовжують це робити доти, доки пам'ятають про людину.
Ще давні римляни прикрашали суцвіттями гробниці. Вони сплітали квіти із зеленню. Таке поєднання символізувало безсмертя. Вважається, що комбінація з рослин і квітів говорила про переселення душ померлих на небо. Як цей звичай виник у православ'ї? Ймовірно, це сталося за раннього християнства. Їх плели на честь Тижня Святих Отців. Тоді вже вінки вважали символів віри у воскресіння душі.
На сьогоднішній день звичай не втратив актуальності. Ринок ритуальних послуг пропонує вінки зі штучних квітів, а також вінки з живих квітів та рослин. Перший варіант є бюджетним і зберігає свій вигляд протягом півроку і більше. А другий досить швидко в'яне, але має гідний вигляд. Якому варіанту надати перевагу? Все залежить від ваших смаків та можливостей. Як правило, вінки з живих квітів встановлюють на могилі одразу після поховання. А ось через рік біля пам'ятника ставлять штучні квіти.
Найчастіше в якості основи вибирають гілки хвойних дерев, які переплітаються з запашними цвітіннями. Ялинові чи соснові гілки вказують на те, що душа живе вічність. У похоронну атрибутику прийнято вплітати певні види квітів. Кожен із них щось символізує. Наприклад:
Згадайте, які квіти любив покійний. Якщо їх немає у списку, не засмучуйтесь. Як правило, у композиції використовується кілька кольорів. Також як основа поєднується кілька видів рослин. Виберіть те, що вам до вподоби і вшануйте пам'ять дорогої людини.