+38 (050) 276-60-59 (Viber)
+38 (097) 963-36-95
+38 (063) 790-00-10
Від періоду до Радянського Союзу і до сьогоднішнього дня значення свята "Червона Гірка" дуже змінилося. У Стародавній Русі це свято вособлювало прихід весни, початок тепла і перехід весни в літо. подарунки і зустрічати схід сонця із заходом, тому і назва - Червона гірка - пагорб, залитий червоним сонцем.
Червона гірка означає не стільки колір сонця, скільки саме свято - червоний, означає красивий, яскравий, веселий.
Також, вважалося, що ті пари, які постали перед Богом у цей день, не знатимуть розлуки, адже це перший день, коли церква дозволила вінчання після Великого посту та церковних свят. Дівчатка ходили вулицями і співали пісні, а діти ходили в гості з дерев'яними ластівками, щоб кликати їх назад до кожної хати.
Цей день вважався найпопулярнішим святом серед молоді. На ньому, як і на Великдень, фарбували яйця і пекли пироги, а найкрасивіший пиріг клали на стіл і становив його голову.
Зазвичай у це свято збираються молоді дівчата і починають шукати молодих хлопців. Вони жартома говорять про симпатію, любов і ніжність до обранців. Ті, хто вже одружений, навчали молодих дівчат різним тонкощам подружнього життя, співали пісні, сиділи біля вогнища і розповідали історії з життя.
Є відгомони історії, які говорять, що в тиждень Червоної Гірки згадували загиблих і бажали їм тихого загробного життя. Цей невеликий обряд почався ще в язичницькі часи Давньої Русі.
Тепер, якщо ви замовили і ще не встановили гранітні пам'ятники в Харкові або в інших регіонах, то просто сходіть на цвинтар і відвідайте покійних, приберіть їх могилу і побажайте їм миру.
І навіть якби вони це зробили, все одно було б гарною ідеєю відвідати та запросити їх "до столу". Вважається, що з Великодньої неділі до дня Червоної гірки покійні приходять на тиждень додому, щоб побути у родичів, які ще живі. Тому нерідко в цей день на столі можна зустріти порожні тарілки.
Його святкують у першу неділю після Великодня. Зараз зміни у святкуванні дня Червоної гірки дійшли до того, що люди не влаштовують гучних святкувань, а просто накривають на стіл і запрошують родичів, друзів і знайомих.
У будь-якому випадку, свято Червоної Гірки - це минула пам'ять і світлі традиції нашого народу, які повинні бути в пам'яті всіх живих.