+38 (050) 276-60-59 (Viber)
+38 (097) 963-36-95
+38 (063) 790-00-10
На цвинтарі не прийнято фотографуватися. Але з усіх правил бувають винятки. Вам потрібно зробити фото або відео з поховання? Як прийнято ставитися до цього ритуалу? Пропонуємо розглянути думку церкви та традиції, які прижилися на території України та Харківської області.
Думка неоднозначна. Священнослужителі вважають, що зйомка на цвинтарі порушує особливу атмосферу. При похованні присутні і тіло померлого торкаються Таїнства поховання, відбувається переосмислення тлінності буття. І процес фото, відеозйомки може стати на заваді таїнству. З іншого боку церква не проти зйомки, якщо землі передають тіло відомих людей. Йдеться про новинні репортажі. Також цифровий некролог може бути відзнятий за бажанням родичів покійного.
Люди не бачать нічого поганого в тому, щоб зняти на відео чи фото похороні. Раніше, коли зробити фото міг не кожен, наймали спеціальних фотографів. Бувало й так, що єдиною фотографією людини була саме посмертна… Сьогодні до зйомок вдаються, якщо не всі родичі можуть потрапити на похоронну процесію і попрощатися із померлим. Такий підхід дозволяє побачити востаннє близьку та дорогу людину.
Якщо виникла гостра потреба зафіксувати процес похорону або місце поховання, дотримуйтесь таких правил:
Після відвідування цвинтаря прийміть душ і відженіть усі похмурі думки. Виходячи з місця зйомки, не обертайтеся.
Бажано не зберігати таких знімків у житловому приміщенні. Якщо фотографії та відео в цифровому форматі, питання збереження не виникає. Головне, відокремити папку від повсякденних фотографій. Якщо зображення в роздрукованому вигляді, покладіть їх у чорний конверт або папку. Намагайтеся не переглядати фото без приводу. Знімки в конверті повинні лежати вниз обличчям.