+38 (050) 276-60-59 (Viber)
+38 (097) 963-36-95
+38 (063) 790-00-10
Коли йде близька людина, єдине, що ми можемо для неї зробити – це гідно поховати та встановити якісний пам'ятник. Але не всі знають, який вибрати пам'ятник на могилу, щоб він прослужив тривалий час і зберіг первозданний вигляд. Давайте розбиратись.
Усі пам'ятники, залежно від матеріалів, діляться на кілька видів:
Часто, через брак коштів, люди обирають пам'ятники дешевше. До них відносяться гранілітові, залізобетонні та металеві плити.
Гранілітові пам'ятники створюють конкуренцію гранітним, тільки вартість їх у рази нижча. Виготовляють пам'ятники з гранітної крихти, доводячи її до стану монолітної маси. Гранілітові пам'ятники стоять десятиліттями, вони міцні та надійні. Мінус же такої плити в тому, що на неї не можна буде нанести напис, фото чи малюнок як на гранітну. Отже, доведеться прикріплювати таблички з ім'ям і окремо закріплювати фотографію. Крім того, згодом можлива поява тріщин та сколів.
Залізобетонні пам'ятники виготовляють із бетону найвищої якості. Тому це міцний, довговічний матеріал, який зберігатиме свіжий вигляд довгий час. До плюсів також можна віднести і вартість – ціна на такий товар є досить низькою. Залізобетонні плити часто замовляють і ті, хто планує через певний час поставити дорожчий пам'ятник. До мінусів плити можна віднести те, що згодом, особливо при неправильній установці, може просісти каркас фундаменту. Крім того, пам'ятник може перекосити. «Хворобою» залізобетону також є патина – спочатку почорніння, а після позеленіння пам'ятника, тож доглядати надгробну плиту варто вчасно.
До плюсів металевих пам'яток можна віднести дешевизну, простоту та швидкість виготовлення, і дуже малу вагу. Перевезти і встановити таку плиту самостійно не становить складності, адже зазвичай дешеві за вартістю речі купуть ті, хто не має зайвих коштів, тож економія очевидна. Але й мінусів у металевого пам'ятника достатньо. Насамперед, це видова одноманітність, нестійкість до низьких температур, швидке облуплення фарби, іржа, випадання з грунту при сильних дощах. Тому доцільніше з металу виготовляти лише огорожі та стіл з лавкою – для них метал підходить ідеально.
Одними із найдорожчих є мармурові пам'ятники. Але все ж таки купують їх досить часто, адже виглядають мармурові плити красиво і солідно, довго зберігають привабливий зовнішній вигляд, не тріскаються, не деформуються і не вигоряють на сонці. Витримують як низькі, і високі температури. Мінуси є, але вони не є значними. Так, мармур страждає від грибка і швидко забруднюється, але ці проблеми вирішуються грамотним доглядом та своєчасним миттям. На мармурові пам'ятники не можна нанести написи та фото, тому вони потребують додаткових вставок із чорного каменю або металокераміки, де й відзначаються необхідні дані.
Найдорожчими та найкращими вважаються гранітні пам'ятники. Справді, вони дуже міцні, їх досить важко, практично неможливо, зіпсувати вандалам чи подряпати, вони чудово тримають полірування, не реагують зміну температур, не вигоряють, не тріскаються. Граніт буває різних кольорів, а значить і плиту можна підібрати будь-якого кольору без штучного фарбування. Крім того, на цей матеріал можна нанести будь-які малюнки, фотографії чи написи, що виглядає незвичайно та естетично красиво. З мінусів, не включаючи раніше вказану дорожнечу, висока вага. Тому при установці потрібна значна вільна площа, спеціальна техніка для перевезення та грамотна установка майстрами.
У гонитві за вигодою не варто купувати найдешевшу плиту в сумнівному місці. Дешево – не завжди вигідно. Як то кажуть: скупий платить двічі. Щоб не довелося міняти пам'ятник на могилі через нетривалий час, звертайте увагу на такі нюанси: