+38 (050) 276-60-59 (Viber)
+38 (097) 963-36-95
+38 (063) 790-00-10
Ми звикли бачити старі пам'ятники, вкриті зеленим нальотом. Багато хто вважає, що це цвіль або мох, і процес цілком природний.
Насправді, зелень, яка вже стала звичною для нашого ока і вкриває пам'ятники, - це патина. Це плівка, яка обов'язково утворюється на медьсодержащих або медьсодержащих предметах під впливом атмосферних явищ в процесі старіння, неважливо, природне або штучне.
Всупереч поширеній думці, пам'ятники не відразу зеленіють. На жаль, кисень негативно впливає на мідь, і через деякий час надгробок починає окислюватися і чорніти. Тільки після цього гранітні пам'ятники і медьсодержащие пам'ятники покриваються мідними солями таких відтінків, як синій і зелений, іншими словами, починають зеленіти.
Як швидко відбудеться цей процес, і яка буде товщина нальоту, залежить від кількох факторів:
Не панікуй, якщо помітив зелений наліт на пам'ятнику. Однорідна і щільна, вона не завдасть шкоди, а лише захистить від подальшого руйнування. Але якщо на гранілітова патина або подібна патина пухка і нестабільна, то ситуація погана. Він пошириться далі і може завдати значної шкоди надгробку.
Для того, щоб патина не осідала на пам'ятнику, необхідно правильно за ним доглядати. Дуже важливо використовувати саме ті засоби, які призначені для конкретного каменю, і виконувати дії, які не зашкодять йому.
Пам'ятайте, чим краще ви будете доглядати за пам'ятниками, тим довше вони збережуть свій первісний вигляд.
{%МІКРОФОРМАТ%}{%МІКРОФОРМАТ%}