+38 (050) 276-60-59 (Viber)
+38 (097) 963-36-95
+38 (063) 790-00-10
Пам'ятні знаки та надгробки виготовлені з таких міцних матеріалів, як мармур, серпантин та граніт. Вони довговічні, мають тривалий термін служби і практично не вимагають особливого догляду.
Коли гранітні пам'ятники добре зроблені та відполіровані, вони не потребують особливого догляду.
Не рекомендується використовувати засоби для чищення, які не призначені для каменю. Хімію для ванни, туалету і кухні краще залишити на домашній полиці. Полірована поверхня дошки деформується під дією абразивів, а металеві щітки призводять до появи подряпин.
Для захисту і поліпшення зовнішнього вигляду пам'ятника можна використовувати покриття, що містять віск. Вони дадуть можливість вимити надгробок звичайною водою, адже створюють на ньому захисну плівку. Воскове захисне покриття продовжить термін його служби і збереже колір і блискучий вигляд каменю.
Якщо портрет або напис вигравірувані на гранітній масі надгробка, його не можна обробляти поліруванням або засобами для полірування. Вийде точковий малюнок. Поліроль псує образ, вона згладжує його. Коли портрет намокає, він стає менш помітним через те ж саме. Однак вода пересихає, а восковий лак дуже складно видалити.
Мармур краще вбирає воду, в порівнянні з гранітом це більш пористий (гігроскопічний) матеріал. На відкритому повітрі надгробок швидше вбирає бруд і вологу. Для догляду за ним необхідно використовувати чистячі засоби і просочувальні склади. Скульптури краще прикривати чохлом (особливо на зиму).
<а href="/catalog/granitnye-pamyatniki/">Купити гранітні пам'ятники в даний час не складе труднощів. Компанія «Пам'ятники Харкову» готова надати своїм клієнтам величезний вибір матеріалів і зразків готової продукції, які задовольнять найвибагливішого покупця.
Пам'ятники є невід'ємною частиною нашої історії. Вони розповідають відвідувачам церковного подвір'я про людей, які пішли в небуття. Ніщо не вічне і камінь теж підлягає руйнуванню. Але час теж вміє прикрашати. Особливо мармурові скульптури і гранітні пам'ятники. Переконатися в цьому можна, відвідавши старовинні кладовища Львова, Москви та Санкт-Петербурга.